Neci Hacı Bu? Bir Delilik Hikayesi…

Bu gün çok güzel bir gün. 3. Ayın 14. Günü, – Gerçi her gün çok güzeldir, her gün birbirinden farklıdır- dünya pi günü ve aynı zamanda dünya tıp bayramı. Neyse 2. olanı boş verin. Bir sağlıkçı olarak çokta önemli bir gün olmadığını düşünüyorum. Neyse gelelim 3. ayın 14. Gününe.

Hasan çelebi bu gün vefat etmiştir, Albert Einestein bu gün vefat etmiştir. Sabah çok mutlu uyandım, kahvaltımı bir pastanede yaptım. Çayımın son yudumunu içiyorum, televizyonda aşağıdan bir alt yazı geçti… Fizikçi Stephen Hawking Öldü. Alt yazı aynen böyleydi.

O an bir şok geçirdim. Dedim ki daha geçen gün bu adamın konuşmasını dinliyordum. Ölmüş olamaz yalan haberdir. Sağlık ocağına staj için gittim. Bilgisayarı açtım bir baktım. Ünlü fizikçi Stephen Hawking Hayata Gözlerini Yumdu…

Hala uyamadığımı düşündüm gidip marketten turta aldım. İnsanların pi gününü kutlayacaktım. Tekrar sağlık ocağına döndüm. Masamın başına oturdum hemen arkamdan çok güzel bir kadın geldi. Bana çiçek verdi. Uyku halinin verdiğini sandığım şey ile dedim ki “herhalde beni çok beğendi, bana evlenme filan teklif edecek”…

Arkadan bir kaç kişi daha geldi ve derken herkesin elinde deste deste çiçekler o an 20 kişi olmuşlardı. 3 kişi yanıma gelip yanaklarımı filan sıkıyorlar, bir şeyler anlatıyorlar, hani hani neredeler filan diye soruyorlar. Dedim ki “ Bunların niyeti ciddi, herhalde burada nişan filan da yapacaklar.”

O ara doktorlar, hemşireler filan geliyor “ Hayırlı olsun filan diyorlar…”

Benim kafaya iyice yattı, dedim ki kesin evleneceğiz, kızda çok güzel, hayır diyemem, oh güzel filan. O ara “Biz içeri geçelim gençler burada kalsın dediler.”

Ulan kızla ben kaldım. O bana bakıyor ben ona bakıyorum, diyorum ki ulan ne güzel kız be. -Harbi güzeldi ha-

Gözüme bir şey ilişti, çiçeğin üzerinde bir not varmış. Dedim ki, okuyayım ne yazıyormuş. Bi baktım “TIP BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN”

Tabi bunu görünce artık gerçek hayata dönmüştüm. Kimse bana evlenme filan teklif etmiyormuş ve Staphen Hawking gerçekten vefat etmiş.

Rüya sandığım şeyden uyanmıştım artık. Bu günün pi günü olduğunu hatırlamıştım. Gördüğüm her insanın pi gününü kutluyordum.

Taki birleri gelene kadar.

Bir kaç hasta geldi. Giriş işlemlerini yaptım. O ara bir ses. “Ulan şu şerefsiz Staphen ga**tı vardıya, o gebermiş a**na ko**m.”

Şartel attı benim. Biraz konuştuk adamlarla. (30 dakika filan)

Saniye başı sövüyor adamlar. “ bir gerizekalı çıkmış yer çekimi var diyo, yalan a**na k*yum”. “Başka bir salak çıkmış depremler yer altında levha varmış onlar yüzünden oynuyor diyo”. “ Deprem olayı filan hep hasa fiso, bunları Allah yapıyor.” bunu diyen o konuştuğum insanlar.

Hepsinin cevabı aynı. “Baba yalan a**na k*yum. Allah tutuyor”

Dedim ki bu nasıl bir zihniyet? Daha türkçe kullanmayı bilmeyen ileri zekalılar nelerden bahsediyor? Benim bildiğim bu müslümanlık filan değil. Hiçbir böyle iman çeşidi yok. Dedim ki ulan bunlar neci?

Sallıyo da sallıyo bunlar. Şunu dahi dedi adam -gerçi bunu demekte ne kadar doğru bilmem ama- ya “2 tane salak çıkıyo ben peygamberim diyor millet inanıyor. Baksana Muhammede? İsa ya? Kimin ne olduğu belirsiz. Atatürk diye bir salak çıkıyor ülkeyi kurtardığını sanıyor. Bakın gençler sende dinle bunu sağlıkçı tek gerçek var onlarda atatürk bir numara adamdır. Allah ve peygamberimiz canım ciğerim Hz. Muhammed peygamberimiz” “ulan size bir şey söyleyimmi dedi şu son ses müzik açan o**sbu çocukları varya onların ta ben anasını s**eyim”

Dedim ki acaba bunların kafa mı güzel? Bir sözü, diğer bir sözünü tutmuyor? Anlamadım neci bunlar? Sonra anladım ki bunların kafalar her daim güzel. Konuşmayı bitirdim yolladım bunları dışarı. Façalı bir şahine bindiler son ses müzik açtılar. Uzaktan insana benziyorlardı fakat değillerdi. YA DA BELKİDE HALA UYUYORLARDI. GARİP BEN 40 DAKİKALIK UYUKUMDAN UYANMIŞTIM AMA ONLAR 28 30 SENEDİR UYUYORLARDI. HALBUKİ MEZARDA GÜNDE FAZLADAN 3 SAAT UYUYACAKLARDI.

Reklamlar

Neci Hacı Bu? Bir Delilik Hikayesi…” için bir yorum

  1. Okuduğum en güzel yazınız bu sanırım. Çok fazla küfür geçmesi hoş olmamış ama bazı……. neyse hakediyorlar işte . İslamın adını kirletiyorlar oysa kur’an’da binlerce kez “Hiç akletmez misiniz?” Dediğini görmüyorlar. Hem ıslamın ilk emri oku’dur. Kainatı oku kendini oku “Yaradan rabbinin adıyla oku (öğren) ki o seni bir kan pıhtısından yarattı.” Bir şey beceremeyen aptallar yanlış yolda dahi olsa -ki bunu Allah ve din hakkındaki fikirleri için söylüyorum- bir şeyler başarmaya çalışan engelli bir insanı görünce. Kendilerinin ondan daha fazla engelli olduklarını görmek istemeyip , böyle saçmalıklar uyduruyor . Ama bizim onlardan bile salak edebiyatçılarımız halka bilinç kazandıracağına cinsel kitaplar yazıyor … ulan asıl ben sizin teeeee…neyse yaw Allah affetsin. bir gün doktor olursam bu beyinsizlerin kullanmadığı beyni nasıl başkasına naklederiz onu bulcam başka yolu yok .

    Tebrik ederim ..😄😄güzel yazı. TIP bayramı da önemli bir gün ama..

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close